Emirgan Uşak saf yün halı

Motifler uşak halılarının motiflerindendir. Emirgan Uşak halısında kullanılan yünler çok özel olup parlak ve çok kullanışlıdır.

Emirgan Uşak halısı %100 el dokumadır. Emirgan Uşak halıları Afgan halısı değildir. Emirgan Uşak halılarının yünleri uzun yünlerden seçildiği için kirlenmesi zor ve temizliği çok kolaydır.

Emirgan Uşak halısında Anadolu yöresinin desenleri orjinalinden ayrılmayarak dokunmuştur. Halılarda canlı renklerde iplerin harmanlanarak dokunmuştur. %100 yün el dokumadır.

Emirgan Uşak halılarının iplerinde tiftik yünü kullanıldığından halı parlak ve halılar kullanıldıkça dahada parlamaktadır. Emirgan Uşak halıları sık ve çift düğüm tekniği dokunmuştur.

Türkiyenin en ünlü halılarından bir tanesidir. Emirgan Uşak halılarında kullanılan desenlerin herbirinin anlamları bulunmaktadır.

Halılar elde dokunmuş olup yün havlıdır ve yün atkılıdır. Afgan halılarındaki dokumalar pamuk atkılı yani pamuk saçaklı yani pamuk püsküllüdür.

Emirgan Uşak halılarındaki motifler özel olarak seçilmiş klasik Anadolu motifleridir. El dokuma olup birinci sınıf yün kullanılmıştır.

Uşak halılarının bazılarında pastel renk tonlarında ipler tercih edilmiştir. Klasik ve Avangarde mobilya stillerinde kullanılabilir.

El dokuma, El eğirmesi iplerden dokunmuştur. Özel imalat olup atölyelerde dokunmuştur. Yıkama ve temizliği kolaydır.

yün havlıdır.

Atkı ve çözgüsü yündür. Doğal organik hammaddeler kullanılmıştır.

Doğal hammadde kullanıldığı için halı parlak ve canlı durmaktadır.

%100 yeni zellanda ince denyeli yün elyaflar kullanılmıştır.

10cmkarede 952 adet el düğümü bulunmaktadır.

El dokuma sertifikalıdır.

Myhome Halının el dokuma halıları el dokuma halı sertifikasıyla müşterilere teslim edilmektedir. El dokuma halı sertifikasını istemeyi unutmayın. Bu size el halısı kullandığınızın bir sertifikasıdır.

Myhome halı, emirgan halı Türk halısıdır

Emirgan Uşak saf yün halı
TOP