Uşak saf yün halı

Motifler uşak halılarının motiflerindendir. Uşak halısında kullanılan yünler çok özel olup parlak ve çok kullanışlıdır.

Uşak halısı %100 el dokumadır. Uşak halıları Afgan halısı değildir. Uşak halılarının yünleri uzun yünlerden seçildiği için kirlenmesi zor ve temizliği çok kolaydır.

Uşak halısında Anadolu yöresinin desenleri orjinalinden ayrılmayarak dokunmuştur. Halılarda canlı renklerde iplerin harmanlanarak dokunmuştur. %100 yün el dokumadır.

Uşak halılarının iplerinde tiftik yünü kullanıldığından halı parlak ve halılar kullanıldıkça dahada parlamaktadır. Uşak halıları sık ve çift düğüm tekniği dokunmuştur.

Türkiyenin en ünlü halılarından bir tanesidir. Uşak halılarında kullanılan desenlerin herbirinin anlamları bulunmaktadır. 

Halılar elde dokunmuş olup yün havlıdır ve yün atkılıdır. Afgan halılarındaki dokumalar pamuk atkılı yani pamuk saçaklı yani pamuk püsküllüdür.

Uşak halılarındaki motifler özel olarak seçilmiş klasik Anadolu motifleridir. El dokuma olup birinci sınıf yün kullanılmıştır.

Uşak halılarının bazılarında pastel renk tonlarında ipler tercih edilmiştir. Klasik ve Avangarde mobilya stillerinde kullanılabilir.

El dokumaEl eğirmesi iplerden dokunmuştur. Özel imalat olup atölyelerde dokunmuştur. Yıkama ve temizliği kolaydır.

yün havlıdır.

Atkı ve çözgüsü yündür. Doğal organik hammaddeler kullanılmıştır.

Doğal hammadde kullanıldığı için halı parlak ve canlı durmaktadır.

%100 yeni zellanda ince denyeli yün elyaflar kullanılmıştır.

10cmkarede 952 adet el düğümü bulunmaktadır.

El dokuma sertifikalıdır.

Myhome Halının el dokuma halıları el dokuma halı sertifikasıyla müşterilere teslim edilmektedir. El dokuma halı sertifikasını istemeyi unutmayın. Bu size el halısı kullandığınızın bir sertifikasıdır.

Uşak saf yün halı
TOP